0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакометСпорт

Вардар прв финалист во Македонскиот ракометен куп

Ракометарите на Вардар 1961 се пласираа во финалето на овогодишното издание на Македонскиот куп, откако попладнево триумфираа над актуелниот бранител на трофејот Металург со 27:22 (14:12).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close