0_Спорт.ПорталРакометСпорт

Вардар против Куманово за трофејот во женскиот ракометен Куп

Ракометарките на Вардар ќе играат против Куманово во финалето од овогодишното издание од Македонскиот ракометен куп, откако вечерва триумфираа над екипата на Чаир со 31:27 (15:7).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close