0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Вардар поразен во Ѓорче, Работнички и Струга ремизираа

Македонија ЃП го победи Вардар, додека Работнички и Струга Трим Лум одиграа без победник во саботните два натпревара од 6.коло во Првата македонска фудбалска лига.

Скопје, 19 септември 2020 (МИА) – Македонија ЃП го победи Вардар, додека Работнички и Струга Трим Лум одиграа без победник во саботните два натпревара од 6.коло во Првата македонска фудбалска лига.

Постигнати резултати:
Македонија ЃП – Вардар 2:1
Работнички – Струга Трим Лум 1:1.

Утре играат:

Беласица – Пелистер
Шкендија – Академија Пандев
Шкупи – Ренова
Силекс – Борец.

Табела во пресрет на утрешните мечеви од 6. коло: Шкендија 11 бода, Силекс 10, Шкупи 10, Македонија ЃП 10, Работнички 9, Борец 8, Вардар 7, Пелистер 6, Ренова 5, Академија Пандев 3, Беласица 0. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close