0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакометРезултати

Вардар по четврти пат поразен во групата од ракометната Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар вечера с епоразени на гостувањето кај Мешков Брест со 31:22. По овој пораз, „црвено-црните“ паднаа на 6.место во Б-групата од Лигата на шампионите.

Back to top button
Close
Close