0_Спорт.ПорталРакомет

Вардар отпатува за Брест на дуел од Лигата на шампионите

Со вкупно 17 ракометари во експедицијата, бројни проблеми околу повредите но со мотивација и желба, ракометарите на Вардар денес отпатуваа за Брест, Белорусија каде во сабота ќе го играат натпреварот од 9. коло од Б групата во Лигата на шампионите.

Back to top button
Close
Close