0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Вардар ќе брка добар резултат против Кјелце без Криштопанс

Летонецот се здоби со повреда на дуелот против Војводина во СЕХА-лигата.

Кјелце, 14 ноември 2019 (МИА) – Европскиот ракометен првак Вардар на гостувањето кај Киелце ќе биде ослабен, откако со тимот за Полска не отпатува Даинис Кристопанс.

Летонецот се здоби со повреда на дуелот против Војводина во СЕХА-лигата.

Тој не настапи во Скопје против полскиот првак, а го пропушти и дуелот во СЕХА со Мотор Запорожје.

Натпреварот меѓу Кјелце и Вардар се игра во сабота од 18:00 часот.

Таг
Back to top button
Close
Close