0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталРакомет

Вардар 1961 со гостување кај норвешки Елверум ја отвора сезоната во ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска го потврди распоредот за новата сезона во Лигата на шампиони (ЛШ), според кој, македонскиот првак Вардар 1961 трипати во серија ќе биде домаќин, откако во воведното коло ќе му гостува на норвешки Елверум.

Back to top button
Close
Close