0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Вардар 1961 и Еурофарм ги добија противниците во СЕХА лигата

Новата сезона почнува на 10 октомври.

Скопје, 26 септември 2020 (МИА) – Ракометните екипи на Вардар 1961 и Еурофарм ги добија противниците во регионалната СЕХА лигата.

Новата сезона почнува на 10 октомври.

СЕХА лигата годинава ќе има 10 клуба, по откажувањето на ЦСКА Москва и Пекинг Универзитет.

Група A
Вардар 1961 (Македонија)
Нексе (Хрватска)
Мотор Запорожје (Украина)
Татран Прешов (Словачка)
Војводина (Србија)

Група Б
Еурофарм (Македонија)
Веспрем (Унгарија)
Загреб (Хрватска)
Мешков (Белорусија)
Металопластика (Србија)

Таг
Back to top button
Close
Close