0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Вардар 1961 единствениот македонски претставник во ракометната Лига на шампиони

Еурофарм Пелистер не доби покана за настап во Лигата на шампионите иако очекуваше „вајлд карта“.

Виена, 19 јуни 2020 (МИА) – Вардар 1961 ќе биде единствениот македонски претставник во ракометната Лига на шампиони, потврдија денеска од централата.

Еурофарм Пелистер не доби покана за настап во Лигата на шампионите иако очекуваше „вајлд карта“.

РК Металург и Еурофарм Пелистер следната сезона ќе се натпреваруваат во Европската лига.

Следната сезона Лигата на шампионита ќе се игра со само 16 екипи и во нов формат.

Таг
Back to top button
Close
Close