СветСвет.Портал

Ванг Ји: Односите меѓу Кина и САД би можеле да се вратат на вистински пат

Односите меѓу Кина и САД се наоѓаат на крстосница и би можеле да се вратат на вистински пат по периодите кои ги обележаа проблеми, изјави кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close