Дописници МКДОпштински вести

Вандализирани едукативните фигури во штипскиот парк „Пролет“

Вандалскиот чин во штипскиот парк „Пролет“, каде што пред помалку од месец дена беа поставени едукативни фигури наиде на остри осуди од страна на штипјани и на најмладите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close