Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ван дер Белен: Заедно ќе ја надминеме оваа криза

Претседателот на Австрија, Александар ван дер Белен, денеска им порача на граѓаните дека сегашната криза предизвикана од коронавирусот, како што беше случај во минатото, ќе се надмине со единство.

Back to top button
Close
Close