0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Валенсија е фаворит за потписот на Ругани

Вест Хем, Фулам, Рен и Севиља се заинтересирани за Ругани, но се чини дека тој веќе се договорил со Валенсија.

Торино, 28 септември 2020 (МИА) – Валенсија е фаворит за потписот на дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани, тврди „Кадена Копе“. Италијанскиот шампион нема намера да се потпре на него.

Вест Хем, Фулам, Рен и Севиља се заинтересирани за Ругани, но се чини дека тој веќе се договорил со Валенсија.

Дваесет и шест-годишниот дефанзивец пристигна во торинскиот гигант во 2015 година од Емполи, но постепено почна да има се помалку шанси за настап.

Таг
Back to top button
Close
Close