0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Валчак е нов играч на Вардар 1961

Тој игра на позицијата пивотмен и со „црвено-црните“ потпиша двегодишен договор до 2022 година.

Скопје, 13 јули 2020 (МИА) – Полскиот репрезентативец Патрик Валчак е нов играч на Вардар 1961, соопштија од клубот.

Тој игра на позицијата пивотмен и со „црвено-црните“ потпиша двегодишен договор до 2022 година.

Валчак во Вардар 1961 ќе игра со бројот 7.

Во својата кариера настапувал за Гдањск, Погон, Киелце и Либек.

Таг
Back to top button
Close
Close