0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikë

Vaksinimi nuk duhet të jetë garë mes vendeve, BE-ja do të sigurojë vaksina për Ballkanin Perëndimor sa më shpejt të jetë e mundur, tha euroambasadori Gir për MIA-n

Procesi i vaksinimit të popullatës nuk duhet të jetë një garë mes vendeve. Evropa nuk do të jetë e sigurt derisa të gjitha rajonet e Evropës janë të sigurta. Të gjithë ne jemi të prekur të gjithë dhe për këtë arsye, BE-ja ka qenë krah për krah me Ballkanin Perëndimor dhe Republikën e Maqedonisë së Veriut që nga fillimi i krizës. Unioni do të sigurojë vaksina për Ballkanin Perëndimor sa më shpejt të jetë e mundur, deklaroi ambasadori i BE-së, Dejvid Gir në një intervistë për MIA-n.

Back to top button
Close
Close