Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вакцините за Ковид-19 пристигнаа во Грција

Преку грчко- бугарската граница, од преминот „Промахонас“ во Грција, порано од најавеното, вечерва пристигна камионот со првата пратка од 9.750 дози на вакцината за Ковид-19, а веќе во недела и официјално ќе започне вакцинацијата во земјата, односно т.н. „операција Слобода“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close