0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Вакцините против грип се очекува да пристигнат идната недела

Вакцините против сезонски грип кои се производ на француската фармацевтска компанија „Санофи Пастер“ се очекува идната недела да пристигнат во државава. Согласно препораките на Комитетот за имунизација, временската рамка за вакцинација е почетокот на ноември, информираат за МИА од Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close