0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Вакцините на „Фајзер“ и „Астра Зенека“ ефикасни против делта-варијантата на коронавирусот

Вакцините против Ковид-19, развиени од „Фајзер“/„Бионтек“ и „Астра Зенека“, генерално се ефикасни против делта и капа-варијантите на коронавирусот, што за првпат беа идентификувани во Индија, покажа најновото научно истражување на Универзитетот „Оксфорд“, објавено во списанието „Цел“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close