Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Вакцинираните во Германија од недела ќе бидат ослободени од многу мерки

Бундестагот, по Долниот дом на германскиот Парламент, денеска исто така ја одобри владината уредба со која на вакцинираните против коронавирусот им се дозволува одредено ослободување од мерките против пандемијата.

Back to top button
Close
Close