Дописници МКДОпштество

Вакцинирани уште 74 здравствени работници од дебарската болница

Првата доза вакцина денеска во Скопје ја примија уште 74 здравствени работници од Општата болница со проширена дејност од Дебар, потврди за МИА директорот Баки Алили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close