БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вакцинирани над еден отсто од населението во Грција

Од почетокот на вакцинацијата во Грција, односно од 27 декември 2020 година, заклучно со попладнево, вакцинирани се 123.007 лица, со што имунизациската покриеност во земјата достигна до 1,13 отсто, соопшти денеска генералниот секретар од Министерството за здравство на Грција Мариос Темистоклеус, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close