0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Вакцинирани над 97 илјади граѓани, повеќе од 250 илјади се пријавиле на „vakcinacija.mk“

Министерството за здравство информира дека заклучно со вчера во цела држава вакцинирани се 97.004 граѓани, а преку веб-платформата „vakcinacija.mk“ за вакцинирање се пријавиле 256.346 граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close