0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Вакцинирани 764 здравствени работници, до крајот на месецов се очекуваат и останатите вакцини

Благ пораст на бројот на заболени од Ковид-19 деновиве се регистрира во земјава. Според вчерашниот извештај за изминати 24 часа се евидентирани нови 449 случаи, 227 оздравени пациенти, а починале 10 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close