БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вакцинирани 5,71 отсто од населението во Грција

Надминавме 600.000 вакцинации од почетокот на процесот и постигнавме 5,71 отсто имунизациска покриеност, соопшти генералниот секретар од Министерството за здравство на Грција Мариос Темистокелус на денешната редовна прес конференција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close