0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Вакцинирани 1677 здравствени работници, над 111 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close