0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Вакцинирани 1274 здравствени работници, над 102 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Досега 1274 здравствени работници примиле вакцина против Ковид-19, информираа за МИА од Министерството за здравство. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close