Svet.SlajderСвет

Вакцината против Ковид-19 на „Модерна“ нема да биде достапна до американските претседателски избори

Американската биотехнолошка компанија „Модерна“ нема да бара итна авторизација за својата вакцина против Ковид-19 до претседателските избори, изјави директорот на „Модерна“, Стефан Бансел за „Фајненшл тајмс“

Back to top button
Close
Close