0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Вакцината на „Џонсон & Џонсон“ на разгледување во ЕМА

Европската агенција за лекови (ЕМА) го прими барањето за условно одобрување за пласман на вакцината против Ковид-19, изработена од фармацевтската компанија „Јансен“, што работи во рамките на компанијата Џонсон & Џoнсoн˝.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close