Svet.SlajderСветСвет.Портал

Вакцината на Џонсон и Џонсон е ефикасна меѓу 66 и 72 отсто

Американската компанија Џонсон и Џонсон планира следната недела да побара одобрение од Американската агенција за храна и лекови за итна употреба на нејзината вакцина, која се применува во единечна доза, а како што објавија, ефикасноста е помеѓу 66 и 72 проценти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close