0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вакцината на Модерна 93 отсто ефикасна шест месеци по втората доза

Извршниот директор на „Модерна“, Стефан Бансел изјави дека вакцината против коронавирус на компанијата е 93 отсто ефикасна шест месеци по втората доза.

Back to top button
Close
Close