Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Вакцината на Фајзер не содржи состојки кои не се халал

Салман Вакар од Британското исламско медицинско здружение (БИМА) изјави дека вакцината против коронавирусот на компанијата „Фајзер“ не содржи состојки кои не се халал.

Back to top button
Close
Close