СветСвет.Портал

Вакцината на Фајзер/БиоНТек може да спречи инфекција

Според необјавена студија, вакцината против коронавирус, развиена од Фајзер и БиоНТек, може да заштити од инфекција, што може да го зголеми потенцијалот на лекот како инструмент за борба против пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close