Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Вакцината на „АстраЗенека“ во Полска ќе се дава на лица од 18 до 60 години возраст

Полска со вакцината на „АстраЗенека“ против Ковид-19 ќе ги вакцинира само лицата на возраст од 18 до 60 години, изјави денеска советникот на полскиот премиер задолжен за вакцинацијата, Михал Дворчик, врз основа на препораките на медицинскиот совет во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close