БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вакцината на АстраЗенека во Грција ќе ја примаат лица до 64-годишна возраст

Националната комисија за имунизација во Грција, на денешниот состанок, даде зелено светло за вакцината на АстраЗенека и едногласно одлучи да не се користи за лица над 65-годишна возраст, туку ќе ја примат граѓаните меѓу 18 и 64 години, додека пак почетокот на вакцинацијата со конкретната вакцина во Грција се очекува да започне по 12 февруари, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close