0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Вакцинацијата засега ќе се одвива во Модуларната болница во Скопје, понатаму и во другите градови

Засега планот е вакцинацијата да се одвива тука во Скопје, во Модуларната болница, а вработените во ковид-центрите од другите болници во текот на викендот и почетокот на следната недела ќе доаѓаат тука. Понатаму, вакцините ќе се дисперзираат низ целата држава, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Back to top button
Close
Close