0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Вакцинацијата во земјава ќе почне овој месец со 200 000 кинески вакцини

Првата количина вакцини кои ќе пристигнат во земјава во февруари ќе бидат кинеските вакцини. За многу кратко време ќе го знаеме и датумот, а ќе пристигнат 200 000 вакцини со што ќе почне вакцинирањето на сите приоритетни групи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close