ЕвропаЕвропа.Портал

Вакцинацијата во Словенија почнува в недела во домовите за стари и изнемоштени лица

Вакцинацијата против Ковид-19 во Словенија треба да почне в недела во домовите за стари и изнемоштени лица, изјави министерот за труд Јанез Циглер Краљ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close