0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Вакцинацијата се одвива добро, наесен можни рестрикции за невакцинираните

Откако неколку дена по ред состојбата со Ковид-19 беше стабилна, вчера беа регистрирани 74 нови случаи. Сепак, надлежните уверуваат дека нема голем број на пациенти во болниците, а рестрикции се размислува да се воведат само за невакцинираните. Повеќе сознанија за тоа дали вакцината ќе стане сезонска или не, се очекуваат во септември или октомври.

Back to top button
Close
Close