0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Вакцинацијата против Ковид-19 во земјите од Западен Балкан во првиот квартал од 2021 година

Вакцинацијата против коронавирус во земјите од Западен Балкан ќе почне следната година, освен во Србија, каде веќе пристигнаа 4.875 дози од вакцината на Фајзер/Бионтек, што е доволно за вакцинирање на околу 2.400 лица, со оглед дека се неопходни по две дози по лице за стекнување имунитет. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close