0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Вакцина против Ковид-19 вчера примиле 12.545 граѓани

На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 514.021 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 3.302 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале 12.545 граѓани. Во државата вкупно се аплицирани 904.583 дози вакцини, а ревакцинирани се 390.562 граѓани.

Back to top button
Close
Close