0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Вакцина примиле над 638 илјади граѓани, зголемен интересот за имунизација

Значително зголемен интерес за вакцинација е забележан кај граѓаните во текот на вчерашниот ден, соопшти Министетството за здравство кое наведува дека  имунизацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренската вакцинација во помалите места и руралните средини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close