0_Спорт.ПорталФудбал

Ваиналдум може да го пропушти клупскиот светски шампионат

Играчот од средниот ред на Ливерпул, Џорџино Ваиналдум се повреди во натпреварот од 17. коло од шампионатот на Англија против Вотфорд (2:0). Играчот од средниот ред не можеше да ја заврши средбата поради проблеми со тетивата, објавија британските медиуми.

Ливерпул, 14 декември 2019 (МИА) – Играчот од средниот ред на Ливерпул, Џорџино Ваиналдум се повреди во натпреварот од 17. коло од шампионатот на Англија против Вотфорд (2:0). Играчот од средниот ред не можеше да ја заврши средбата поради проблеми со тетивата, објавија британските медиуми.

Во 59. минута, на теренот на местото на Ваиналдум влезе Енди Робертсон.

Повреда може да биде сериозна пречка Ваиналдум да учествува на Клупскиот светски шампионат кој веќе се игра во Катар и ќе трае до 21 декември. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close