0_Спорт.ПорталФудбал

Вацке не верува дека некој ќе плати за Санчо онолку колку што бара Борусија

Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Вацке го сподели своето мислење за можното заминување на напаѓачот Џејдон Санчо.

Дортмунд, 29 јуни 2020 (МИА) – Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Вацке го сподели своето мислење за можното заминување на напаѓачот Џејдон Санчо.

– Ако Џејдон дојде и рече дека сака да ја напушти Борусија, без оглед на тоа, и постои клуб подготвен да ја плати потребната сума, тогаш ќе разговараме за ова прашање. Но, досега тоа не се случи. И не мислам дека некој ќе плати за Санчо колку што бараме, убеден е Вацке.

Борусија очекува да добие 125 милиони евра за 20-годишен Англичанец. Оваа сезона, напаѓачот одигра 41 натпревар на сите турнири, во кои постигна 20 гола и направи 18 асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close