0_Магазин.ПорталСцена

Вајнстин се изјасни за невин за силувањата во Лос Анџелес

Вајнстин (69) првпат се појави на судење во Лос Анџелес, каде што е обвинет за пет случаи на сексуален напад со употреба на сила, во периодот од 2004 до 2013 година. Доколку биде осуден, тој се соочува со доживотен затвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close