0_Спорт.ПорталОстанато

Вајлдер и Фјури за реваншот ќе добијат повеќе од 30 милиони долари

Познати се надоместоците за боксерскиот меч меѓ шампионот во ВБЦ во тешка категорија Дионтеј Вајлдер и екс-светскиот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури.

Лас Вегас, 21 февруари 2020 (МИА) – Познати се надоместоците за боксерскиот меч меѓ шампионот во ВБЦ во тешка категорија Дионтеј Вајлдер и екс-светскиот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури.

Официјалните хонорари од Спортската комисија во Невада се по пет милиони долари за секој боксер.

Сепак, загарантираните такси се повеќе од 30 милиони американски долари, со исклучок на процент на платени емитувања. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close