СветСвет.Портал

В среда истекува мандатот на шефот на опозицијата за состав на влада во Израел

Мандатот на шефот на израелската опозиција Јаир Лапид за составување коалициска влада истекува в среда, но неговиот успех во голема мера зависи од крајно десничарскиот политичар Нафтали Бенет , кој има шест клучни места во парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close