БалканДописници Свет

В сабота се отвораат организираните плажи во Грција

По препорака од надлежната комисија за заштита на јавното здравје, грчката Влада одлучи дополнително олабавување на мерките и отворање на организираните плажи, дел од судовите, дел од центрите за дополнителна настава и училиштата за странски јазици, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close