0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вјоса Османи официјално ја презеде должноста претседател на Косово

Државната церемонија по тој повод беше одржана на плоштадот „Ибрахим Ругова“ во косовската престолнина, каде што Османи и Коњуфца извршија смотра на гардата на Безбдносните сили на Косово (ФСК).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close