Дописници СветЕвропа

В недела ќе се одржи вториот круг од општинските избори во Франција

Вториот круг на општинските избори во Франција ќе се одржи на 28 јуни во 4.922 од вкупно 35.059 француски општини. Претходно беше планирано гласањето да се одржи на 22 март, но поради пандемијата на Ковид-19 е одложено за в недела, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close