СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Јужнокорејскиот претседател на средба со Бајден во Белата куќа

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин е вториот светски лидер и воедно втор Азиец што денеска ќе го пречека претседателот Џо Бајден во Белата куќа, што е знак на поддршката на Вашингтон за регионот во напорите да се спротивстави на кинеското влијание.

Back to top button
Close
Close